Alternatywy Aktywna Przestrzeń Seniora

„Alternatywy" to Prywatny Dom Dziennego Pobytu, który powstał z myślą o Seniorach i ich bliskich. Naszym celem jest zapewnienie osobom starszym uczestnictwa w życiu społecznym, kulturalnym i towarzyskim. Pragniemy przywrócić Seniorom radość życia i wiarę w siebie.
Zapraszamy do nas osoby starsze, samotne, szukające kontaktu i przyjaźni z rówieśnikami oraz wszystkich Seniorów, którym zależy na interesującym spędzaniu wolnego czasu, i nie tylko. Zapewniamy wsparcie rodzinom, którym zależy na zapewnieniu bezpieczeństwa, towarzystwa i utrzymania dobrej kondycji psychicznej, fizycznej i społecznej swoim bliskim Seniorom, jednakże z różnych powodów nie mogą się nimi zaopiekować.
Nasz Dom mieści się w Zielonej Górze, na parterze odnowionej kamienicy przy ul. Sikorskiego 17. Lokalizacja Domu jest bardzo atrakcyjna ze względu na bliskość terenu zielonego (Park Sowińskiego) oraz ścisłego centrum miasta (deptak, kościoły, filharmonia, teatr, muzeum).
Nasz lokal składa się z kilku pomieszczeń, dostosowanych do potrzeb Seniorów. Sercem domu jest przestronny salon wyposażony w stylowe, komfortowe sofy i fotele, wspólny stół oraz wysokiej klasy sprzęt RTV. Niewątpliwą przyjemność sprawi naszym seniorom przytulny pokój relaksu, w którym mają do dyspozycji biblioteczkę, wygodne, rozkładane fotele oraz lampy antydepresyjne do terapii światłem. Dalsza część naszego Domu to zaciszne kąciki kawiarniane z fotelami i stolikami kawowymi, w których nasi Seniorzy delektować się będą ulubionymi smakami kawy i herbaty.
 

Aktualne oferty partnera